X Festiwal Słowa i Obrazu. Wyniki konkursów.

HONOROWY PATRONAT:

Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego,

Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty,

Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin.


PATRONAT MEDIALNY: Radio Lublin.

XXIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zorganizowali
X edycję Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Wyobraźnia bez granic…” (w Roku Stanisława Lema).

10 lat Festiwalu!

Film z podsumowania X Festiwalu Słowa i Obrazu

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursów.

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

MISTRZ OBRAZU – laureaci:

Jakub Jaworek – PSP nr 5 w Kraśniku (p. Anna Niewiadomska, p. Małgorzata Fendrykowska) –
„O maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła”;

Aleksandra Świć – SP nr 2 w Parczewie (p. Marta Kozak-Korolczuk) – praca inspirowana książką
S. Lema „Pożytek ze smoka”;

Joanna Urban – SP nr 21 w Lublinie (p. Anna Ścisło) – „Wierny robot”;

WICEMISTRZ OBRAZU – laureaci:

Julia Czępińska  – SP w Wojciechowie (p. Agnieszka Bardzel) – „O maszynie cyfrowej, co ze smokiem walczyła”;

Aniela Jastrzębska – ZS w Białej Podlaskiej (p. Wojciech Żuliński);

Agata Tuźnik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce (p. Monika Matysiak, p. Alicja Boberska-Kutnik) – „Opowieści o pilocie Pirxie”;

WYRÓŻNIENIA

Kamil Warowny – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori w Lublinie (p. Rafał Lipert) – „Trzej elektrycerze”;

Alicja Zaremba – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie (p. Anna Woźniak-Łakota) – „Astronauci”;

Karolina Chyrchel –  Szkoła Podstawowa w Puchaczowie (p. Agnieszka Zgórska): „Bajki robotów”;

Krzysztof Dudziak – Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie (p. Anna Woźniak-Łakota) –„Bajki robotów”;

Zuzanna Kukiełka – SP nr 29 w Lublinie (p. Malgorzata Basińska) – „Uranowe Uszy”.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Uwagi jury Wojewódzkiego konkursu plastycznego

WOJEWÓDZKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

MISTRZ SŁOWA – laureaci:

Hanna MytykSP im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach (p. Anna Zgierska)- „Bajki robotów” – fragm. „Jak ocalał świat”;

Olgierd Kalinowski, SP nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie (p.Weronika Lameńska-Ćwiek) -„Jak Erg Samowzbudnik Bladawca pakował”.

Zapraszamy do wysłuchania laureatów konkursu pięknego czytania (linki od nazwisk).

WICEMISTRZ SŁOWA – laureat:  

Barbara Cecylia Paluch, Gminny Zespół Szkół  w Kazimierzu Dolnym (p. Iwona Majewska) – „Niezwyciężony”.

Wyróżnienia:

Martyna Ferens, SP im. Marszałka J. Piłsudskiego w Podhorcach (p. Halina Joniec) – „Bajki robotów” – „Jak ocalał świat”;

Mateusz Goliszek, SP nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lub. (p. Renata Kopycińska) – „Dzienniki gwiazdowe” – „Życie na ziemi”;

Lena Jankowska, SP nr 24 w Lublinie (p. Elżbieta Wróbel) – „Bajki robotów” – „Maszyna Trurla”;

Emilia Wielgus,  SP nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku (p. Anna Niewiadomska) – „Dzienniki gwiazdowe” – Podróż ósma.

Uwagi jury Wojewódzkiego konkursu pięknego czytania

Laureatów i opiekunów zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów po wcześniejszym umówieniu się (e-mail: 29lozapora@gmail.com lub tel. do XXIX LO w Lublinie: 81 466 45 70) do siedziby organizatora przy ul. Lipowej 25.

Przygotowaliśmy dla Państwa materiały związane ze Stanisławem Lemem i jego twórczością. Zachęcamy do ich przejrzenia.

Lem 2021

Lem wizjoner

Twarze i maski Lema

Alfabet Stanisława Lema

Strona o twórczości pisarza

Oficjalna strona Stanisława Lema

Lem a film